piątek, 11 sierpnia 2017

Śniadanie dla dzieci #2 - czas na gryzonie...

DIETA ROZDZIELNA - TEŻ DLA DZIECI

   Odpowiednie przygotowanie śniadania może mieć elementy edukacyjne. Dziś proponujemy podać na talerzu 2 gotowane myszki z jajka.

Po 2. Edukacja

   Wykazując się kreatywnością w robieniu śniadanek dla dzieci możemy też:

  1. Rozwijać mowę dziecka: To jest myszka! powtórz: Myszka!
  2. Rozwijać pamięć: Pamiętasz jak się nazywa to zwierzątko?
  3. i poszerzać wiedzę biologiczną: Myszka jest gryzoniem...
   No dobra! Ciekaw jestem co trzeba byłoby maturzyście opowiedzieć o myszkach gdyby mu zaserwować takie śniadanko? A swoją drogą to jak przyjdzie czas to wywinę taki numer moim dzieciom... A może najstarszej córce, która za rok kończy studia biologiczne?
Hmmm... !

   Prezentowaną wersję mogą wykorzystać wszyscy oraz ci, którzy w swoich dietach dopuszczają np. jajka, czyli wegetarianie... Oczywiście nie serwujemy dzieciom pieczywa by śniadanie było zgodne z dietą rozdzielną.


Produkty:
  • jajko
  • rzodkiewka
  • szczypiorek
  • 4 ziarenka pieprzu
  • pomidor
  • sól i pieprz
Przygotowanie

    Przygotowanie wymaga przede wszystkim chęci. Jajko kroimy na 2 połówki, które posłużą za korpus myszki. Duży, cienki plasterek rzodkiewki kroimy na 4 ćwiartki, nacinamy szczeliny w jajku i wkładamy ćwiartki rzodkiewki jako uszy. Z ziarenek pieprzu robimy oczka. Ostatni element to wąsy, które wykonujemy z końcówek cienkiego szczypiorku. Szczypiorek rozkładamy promieniście na talerzu i przyciskamy połówkami jajek. Proponuje przyjrzeć się na zrobione zdjęcie, które udzieli wszelkich dodatkowych wskazówek, co do końcowego efektu... 

Miłej zabawy i smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz