czwartek, 28 stycznia 2021

Domowy majonez

Najlepszy! Doskonały! Domowy majonez!
 
Tak się też przytrafiło, że kiedy Agnieszka przeglądała już zmontowany film, przyturlała się Amelka i razem z nami oglądała wersje filmy z przepisem do zrenderowania. Co mnie zdziwiło, bo Amelka nie cierpiała majonezu i nigdy nie chciała jeść! Po filmie stwierdziła, że chce spróbować! No iiiiiiiiii spróbowała! Nie tylko smak się jej spodobał! Amelka zrobiła raban, że chce łyżkę i jeść majonez - SAM majonez! Mama musiała wytłumaczyć, że majonez jest do kanapek i nie je się go łyżkami. Na koniec Agnieszka musiała obiecać, że zrobi Amelce kanapeczkę z majonezem! SZOK! Tata w SZOKU!!! Link do filmu z przepisem: 117 - DOSKONAŁY MAJONEZ DOMOWY! Nie kupisz więcej majonezu! - NAJLEPSZY przepis BEZ konserwantów!Składniki:
  • 1 jajko (użyłam M)
  • 1 łyżeczka musztardy
  • 1 łyżka soku z cytryny lub octu winnego
  • ok. 300-350ml oleju roślinnego o delikatnym smaku
  • sól
  • ewentualnie pieprz jeśli używamy delikatnej musztardy
Przygotowanie:
      Jajko należy dobrze umyć lub sparzyć wrzątkiem. Wszystkie składniki muszą mieć temperaturę pokojową. Potrzebne nam będzie wysokie naczynie (miska, słoik itp.). Do słoika wbijamy jajko, dodajemy sól, musztardę i sok z cytryny. 
      Składniki najpierw miksujemy na wolnych obrotach, a następnie zwiększamy obroty miksera i stopniowo malutkimi porcjami dodajemy olej. Cały czas cierpliwie ubijając. Gdy majonez zacznie gęstnieć olej możemy dodawać większymi porcjami. Ubijamy do momentu aż masa stanie się puszysta i gęsta, lub do takiej gęstości jaka nas zadowoli. Im więcej dodamy oleju, tym majonez będzie gęściejszy. 
     Gotowy majonez próbujemy i ewentualnie możemy jeszcze dosolić, dodać jeszcze soku z cytryny lub popieprzyć (ja użyłam ostrej musztardy więc pieprz pominęłam) i całość dokładnie wymieszać.
      Taki majonez należy przygotowywać na bieżąco. Nie nadaje się do długiego przechowywania, bo nie zawiera konserwantów.


Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz