wtorek, 10 maja 2022

Przepis na omlet ze szpinakiem

Omlet z warzywami

 
    Omlet, to kolejna potrawa, którą przygotowujemy z jajek. Nie jest tak prosta jak jajecznica. Choć ja /Mariusz/ nie widzę dziś specjalnej różnicy pomiędzy rozbełtaniem jajek na jajecznice, ubiciem ich na omlet... 
    Za czasów mojej młodości i dzieciństwa zrobienie omletu, było bardziej pracochłonne. Dokładniej cały sekret staropolskiego przepisu na omlet tkwił w ubiciu białek 

👉Jak zrobić omlet ze szpinakiem? 

    Dzisiaj kobiety ułatwiają sobie życie i powstała nowa forma omletu, z nowym wykonaniem i taki przepis pokaże Wam Agnieszka.
 

Link do filmu z przepisem
 
Składniki na jedną osobę:
  • 2 jajka
  • garść szpinaku
  • łyżka masła
  • 2 łyżki wody lub śmietanki słodkiej
  • sól
  • pieprz
Przygotowanie:
    Szpinak umyć i drobniej pokroić. Na patelni roztopić masło, wrzucić szpinak i podsmażyć do momentu aż straci swoją surowość.
   Jajka wbić do miseczki, dodać wodę/śmietankę, przyprawić solą, pieprzem i dokładnie roztrzepać widelcem (porządnie napowietrzyć).
   Gdy szpinak będzie gotowy wlewamy masę jajeczną. Przykrywamy pokrywką i na wolnym ogniu podsmażamy do momentu aż się jajka zetną i będzie można przewrócić na drugą stronę. Po obróceniu trzymamy tylko chwilę do lekkiego podsmażenia i wykładamy na talerz. 
    Omlet podajemy z ulubionymi warzywami. 


Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz