środa, 28 lutego 2018

Model na odchudzanie - Etap 1 -Rola Diety Rozdzielnej❗

     Coraz częściej słyszę pytania o poradach związanych z odchudzaniem. Zmusiło mnie to do spędzenia niezliczonej ilości godzin przed komputerem i z nosem w książkach by zebrać pewne informacje, uszeregować je i móc się z Wami podzielić. Tak na prawdę siedzę nad tym już od ponad roku.
     Dodatkowo zacząłem testować na sobie😀❗

     Dieta rozdzielna dla zdrowia i dla odchudzania...
     Pojawia się kwestia opcji diety rozdzielnej dla zdrowia i dla odchudzania, abym podał wersje dla tych co chcą się odchudzać i dla tych co chcą dbać o zdrowie. Czy coś takiego istnieje❓ Cóż nie ma na dziś 2 diet rozdzielnych jest 1. Część osób osiąga lepsze rezultaty, a część mniejsze. Jedni zrzucą 3 kg, inni 10, ja zrzuciłem 15 (rekordowo 18), a jeszcze inni 25, czy też 37...

      Bariera
      Każdy dochodzi do swojej bariery, w której dzięki diecie rozdzielnej utrzymuje określoną wagę na tym samym poziomie. U mnie było to 80 kg, aby osiągnąć 76,5 kg musiałem przez 48 godz. w tyg być weganinem, a tak dokładniej to stosować więcej niż weganin bo tylko jeść warzywa i owoce, i to najlepiej surowe, by oczyszczać jelita. To jest dobre w lato i na jesieni, kiedy mamy świeże owoce i warzywa, a w okresie zimowym - wiecie sami co jest w sklepach.

Analizując to wszytko co poznałem, co zobaczyłem, co usłyszałem i co przeczytałem, stworzyłem pewien model. Dodam, że to mój model:

Model na odchudzanie
 1. Dieta rozdzielna
 2. Woda - picie 2-5 litrów/dziennie
 3. Bieganie
 4. Budowanie masy ciała
 5. Zwiększenie białek w menu i zmniejszenie tłuszczy 
 6. Spalanie tkanki tłuszczowej
 7. ...
Na  tym się zatrzymam i wyjaśnię o co chodzi 😀

1.❗ Fundamentem do wszelkiego odchudzania jest DIETA ROZDZIELNA. Dlaczego? 
 1. Zmniejsza ilość toksyn w organizmie dzięki właściwym procesom trawienia.
 2. Stwarzamy środowisko w jelitach nie przyjazne dla pasożytów i innych patogenów...
 3. Stosując dietę rozdzielną na co dzień i na lata, minimalizujemy ilość toksyn i metabolitów bakterii gnilnych oraz pasożytów wytwarzanych w układzie pokarmowym.
 4. Stosując dietę rozdzielną nasz organizm nadąża z oczyszczaniem - wydalaniem toksyn itp. Wątroba i inne organy oczyszczające nasz organizm, są w stanie skutecznie i efektywnie pracować.
 5. Stosując dietę rozdzielną pozbywamy się TOKSYN i nie dostarczamy nowych. Wraz z toksynami USUWAMY nadmiar WODY z organizmu. WODY, która służy do otaczania  toksyn - chronienia tkanek, chronienia komórek przed toksynami.
To jest punkt, nad którym chciałbym się zatrzymać i podsumować go praktycznie! Moje stracone 15 kg w 8 miesięcy to POZBYCIE SIĘ  toksyn i wody, która je otaczała! 
Dokładniej mówiąc:
 3-4 kg TOKSYN
11-12 LITRÓW WODY
Razem ok 15 kg na wadze mniej.

Wiem, że wiele osób biega, ćwiczy trenuje = katuje się by stracić te kg i za chwilę wszystko wraca do normy... Wraca bo toksyny regularnie zalewają organizm. A organizm pozostawia wodę do ochrony...

Podsumowując fundament do odchudzania to zdrowszy organizm, właściwe procesy trawienne czyli stosowanie Diety Rozdzielnej jest konieczne... 😁

2 komentarze: