niedziela, 9 października 2022

Przepis na chleb orkiszowy z płatkami owsianymi

     Jako Polacy uwielbiamy chleb. Nie jesteśmy jednak jedynymi w Europie i na świecie, którzy lubią pieczywo. Każda kultura, każdy kraj może mieć swój rodzaj pieczywa, Francuzi mają bagietki i croissanty, Hindusi chlebki naan, Turcy chlebki pita, Indianie czy meksykanie też mają swoje ulubione wypieki, z których np. zrobią burrito. 
👉Jak zrobić chleb orkiszowy z płatkami owsianymi❓
     Pieczywo można wypiekać z rożnego rodzaju mąk, najbardziej popularne, to pieczywo pszenne. Zaraz po tym pieczywo żytnie, a tym razem Aga proponuje zrobić chleb orkiszowy. To dla tych co nie mogą jeść np,. pieczywa pszennego, bo im nie służy... lub nie smakuje. 
 
Zapraszamy na przepis na chleb orkiszowy

Link do filmu z przepisem
 

 
Składniki:
  • 400g mąki orkiszowej jasnej typ 630 (można zamienić na pszenną chlebową)
  • 460ml letniej wody 
  • 25g drożdży
  • 1 łyżeczka cukru
  • płaska łyżeczka soli
  • 1 szkl. płatków owsianych 
Przygotowanie:
Drożdże rozpuszczamy w małej ilości letniej wody z dodatkiem cukru. Wsypujemy mąkę, dodajemy płatki owsiane, sól i wlewając partiami wodę zaczynamy mieszać łyżką do połączenia się składników. Ciasto ma być jednolite, dobrze wymieszane. 
Zostawiamy na pół godziny do podrośnięcia. Po tym czasie ciasto przekładamy do foremki (15/27cm) wysmarowanej tłuszczem i wysypanej płatkami owsianymi. Górę ciasta wygładzamy za pomocą łyżki maczanej w wodzie. Wierzch chleba posypujemy płatkami owsianymi. 
Po przygotowaniu chleba włączamy piekarnik i nagrzewamy do 200 stopni góra-dół. Gdy piekarnik się nagrzeje wkładamy chleb i pieczemy ok. 50-60 minut.
Po upieczeniu chleb wyjmujemy z foremki na kratkę i zostawiamy do całkowitego wystudzenia.

Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz