niedziela, 14 czerwca 2020

Letni koktajl truskawkowy

Koktajl z truskawek to nieliczny smak jaki pamiętam z dzieciństwa w zakresie koktajli owocowych. Lubiłem ten koktajl tak jak, większość dzieci. Nie wiem czy jest jakiś koktajl, który swoim smakiem może pobić koktajl z truskawek. To prawdopodobnie najbardziej popularny smakowo letni koktajl. Sezon na truskawki trwa, więc przepis można wykorzystać każdego dnia. Truskawki zawierają dużo wody, dlatego świetnie gaszą pragnienie, a ponieważ woda w nich jest odpowiednio zjonizowana, więc również wypłukują toksyny, oczyszczają organizm i zapobiegają migrenom...


Link do filmu z przepisem:
055 - Letni koktajl z truskawek - Zdrowo pićSkładniki:
  • Truskawki
  • Kwaśna śmietana 12% lub słodka śmietanka
  • Ewentualnie jakieś słodzidło
Przygotowanie:
Truskawki dokładnie myjemy i przekładamy do kielicha blendera, dodajemy śmietanę (ilość dowolna) i ewentualnie jakieś słodzidło gdyby truskawki były zbyt kwaśne. Wszystko dokładnie blendujemy, aż konsystencja będzie gładka i aksamitna.

Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

2 komentarze:

  1. Jaki to jest rodzaj posiłku?.Świezy owoc i smietana plus ew.cukier,Weglowodanowy czy owocowy? Jaki czas do nastepnego posilku?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest to posiłek węglowodanowy. Możemy go potraktować jako pierwsze lub drugie śniadanie. Możemy go również wypić około godzinę przed następnym posiłkiem.

    OdpowiedzUsuń