środa, 22 czerwca 2022

Przepis na bułeczki z truskawkami

Bułeczki drożdżowe z truskawkami.

   Przepisy na bułeczki na naszym kanale już są, jednak od nadmiaru głowa nie boli i teraz przepis na bułeczki z truskawkami. A dokładniej bułeczki z truskawkami i kruszonką. 

👉Jak zrobić bułeczki truskawkowe❓ 

    Warto pomyśleć o takim przygotowaniu by wyeksponować truskawki i były od razu widoczne. Można je schować do środka i będą niczym jagodzianki. Forma jaką wybierzecie zależy od Was, musicie tylko pamiętać, że truskawki puszczają dużo soku, więc forma, którą proponuje Agnieszka może okazać się strzałem w 10".
 


Link do filmu z przepisem

Składniki:
  • ok. 400-450g truskawek
  • 400g mąki
  • ok. 250ml słodkiej śmietanki (użyłam 12%)
  • 3 łyżki cukru (można dać więcej jeśli lubimy bardziej słodkie)
  • 20g drożdży
  • 40g masła 
  • 9 płaskich łyżeczek mąki kokosowej lub bułki tartej 
Przygotowanie:
    Drożdże i cukier rozpuszczamy w niewielkiej ilości letniej śmietanki. Następnie dodajemy mąkę i małymi porcjami wlewając śmietankę zaczynamy wyrabiać ciasto. Do wyrobionego ciasta na samym końcu wlewamy roztopione i przestudzone masło i wyrabiamy do momentu aż wchłonie cały tłuszcz i będzie odchodzić od ręki. Miskę z ciastem przykrywamy ściereczką i zostawiamy do wyrośnięcia, czyli podwojenia swojej objętości.
   Wyrośnięte ciasto przekładamy na podsypany mąką blat i zagniatamy. Ciasto dzielimy na 9 części. Z każdego kawałka robimy kulkę, którą spłaszczamy na placek o grubości ok. 1cm i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia (zachowując odstępy, bo ciasto będzie rosło), a następnie zostawiamy na 15 minut lub dłużej do ponownego wyrośnięcia. 
   Gdy placki wyrosną dnem szklanki wyciskamy dołeczek. W każdy dołeczek wsypujemy płaską łyżeczkę mąki kokosowej lub bułki tartej (w celu wchłonięcia soku z truskawek), układamy truskawki i posypujemy kruszonką. Boki ciasta smarujemy śmietanką.
   Gotowe bułeczki pieczemy w nagrzanym do 180 stopni (góra-dół) piekarniku przez 25 minut lub dłużej, aż będą rumiane. Upieczone bułeczki wyjmujemy z piekarnika i zostawiamy do wystudzenia. 

   Przepis na kruszonkę w linku: 
 Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz