niedziela, 7 stycznia 2018

Płatki na mleku ryżowym - śniadanie na ciepło.

     Mleko ryżowe to fantastyczna alternatywa dla mleka krowiego i każdego innego mleka białkowego. Kiedy na siłowni mój trener serwował po treningu jakieś koktajle węglowodanowe na mleku, ja ze względu na dietę rozdzielną piłem na wodzie.
     Długo byłem zafiksowany na fakt, iż mleko nie istnieje, do momentu przeczytania książki jednego ze sławnych amerykańskich sportowców polskiego pochodzenia... Pokazałem Agnieszce książkę i po treningach Aga zaczęła mi serwować koktajle węglowodanowe na mleku... tylko już ryżowym.😃
     Jednak mój umysł był nadal zamknięty na inne opcje! Raz wpadłem do kuchni... Patrzę! A Agnieszka zajada płatki na mleku... Moje przerażenie było ogromne! Co najmniej jakby ktoś złamał 5 przykazanie... Wydusiłem z siebie:
- Mleko i płatki?! 😱 - a w głowie miałem💬: - Białka i węglowodany💣. Aga podniosła głowę, spojrzała na mnie i ze stoickim spokojem, jakby to było tak oczywiste, jak fakt, że woda jest mokra i odpowiedziała:
- Mleko ryżowe - OK!!! zamurowało mnie! Po chwili się ocknąłem. Przez głowę💭 przeleciało mi, że zawsze lubiłem płatki i skwitowałem:
- To ja też chcę! 😁


Składniki na mleko ryżowe:
  • 1 szkl. ugotowanego ryżu (dowolnego)
  • 4 szkl. przegotowanej letniej wody
  • szczypta soli
  • 1 łyżka oliwy (jak ktoś chce - nie obowiązkowe)


Przygotowanie:
Wszystkie składniki zmiksować w blenderze (1 min) na jednolitą konsystencję. Takie mleko możemy przechowywać w lodówce do 2 dni, przed użyciem należy dobrze wymieszać. Jeśli lubimy płatki na ciepło to należy takie mleko podgrzać pamiętając aby cały czas mieszać (inaczej przywrze do garnka).

Na koniec zalewamy mleko płatkami... 😄 albo na odwrót... 😋


1 komentarz: