czwartek, 11 stycznia 2018

Produkty neutralne - co z nimi?

    W ramach przypomnień lub informacji dla osób, które jeszcze nie wiedzą, że na naszym blogu są ZAKŁADKI z podziałem na grupy.
     Dziś o produktach NEUTRALNYCH.
Większość warzyw to produkty neutralne.
  1. Są też takie warzywa, które zalicza się do węglowodanowych, które zawierają skrobie. 
  2.  Niektóre należą do białkowych, które mają dużą zawartość białka. 
  3.  Są oczywiście takie, które zawierają minimalne ilości zarówno białek jak i węglowodanów - i z tymi nie ma problemów. 
 Grupa 1 i 3 to sprawy oczywiste i proste. Wyzwania pojawiają się w grupie 2. bez względu, czy mówimy o warzywach, czy innych produktach...
  • Czy coś zaliczyć do białek? 
  • Czy do węglowodanów? 
  • Czy też jest neutralne? 
  • Czy może raz będzie strawione białko? a raz węglowodany? 
  • Od czego to zależy? 
 MASŁO? - Nie ma problemu, nie zawiera nawet 1 g białek lub węglowodanów! Typowo neutralne!

 Orzechy włoskie? - (14-16g B/ 11-18g W) Jak dodamy do sałatki z sokiem z cytryny lub z octem winnym - od razu nabierają charakteru białkowego i zasilają nasz organizm w tak potrzebny budulec jak białko. Kiedy pokruszymy i posypiemy tort - nie dadzą nam nic więcej jak trochę węglowodanów.

     Jak macie problemy? - Piszcie... ! Będziemy dodawać do list i podpowiadać jak korzystać z odpowiednich zawartości, i jakie inne produkty dodać by uzyskać z potrawy i strawić te właściwości, które potrzebujemy.
      Tych technik i wiedzy trochę nabrałem wdrażając od czasu do czasu dietę wegetariańską, a nieraz nawet wegańską... Nie stałem się jeszcze wegetarianinem lub weganinem w 100%, bo ze względu na treningi siłowe nie dopracowałem odpowiedniego menu tych 2 diet tak by były zgodne z dietą rozdzielną i zapewniły zapotrzebowanie na białka tak by budować masę mięśniową...
      Myślę, że jednak jestem na najlepszej drodze do jeszcze zdrowszego stylu życia... 😀

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz