środa, 1 czerwca 2016

Ludzie sukcesu dbają o zdrowie

Jakie TY cele sobie postawisz?
Jakie kroki podejmiesz już dziś?
Czy dołączysz do grona ludzi dbających o zdrowie?

Obserwując ludzi sukcesu,  aktorów, modelki, i innych celebrytów z reguły nie zdajemy sobie sprawy jaką samodyscyplinę w diecie i ćwiczeniach sobie narzucają by mieć ciągle pełen zasób energii do pracy.
W literaturze motywacyjno-rozwojowej krajów zachodnich od lat dieta proponowana jest jako stały składnik wspierający człowieka na drodze do sukcesu. Znany wielu Polakom Brian Tracy pisze w jednej ze swoich książek: „Drugim elementem sukcesu jest zdrowie i energia... Jeśli nie występują hamujące czynniki fizyczne lub psychiczne ciało produkuje energię bez trudu i w obfitości.”1  Brak energii, zmęczenie, ospałość czy apatia to oznaka, ze nasz organizm walczy o zdrowie i gdzieś tam do ognisk zapalnych kieruje całą potrzebną energię. Gdzieś tam to między innymi do naszego układu pokarmowego gdzie występują uszkodzenia spowodowane nie stosowaniem diety rozdzielnej.
   Anthony Robins w swojej książce „Nasza moc bez granic” w rozdziale dziesiątym, „Energia: paliwo doskonałości” podaje sześć zasad zdrowego trybu życia w celu zapewnienia sobie wysokiego poziomu energii. Pięć z tych sześciu zasad dotyczy odżywiania się, a jedna zasada mówi o prawidłowym łączeniu pokarmów: „Trzecią zasadą zdrowego trybu życia jest prawidłowe łączenie potraw...2. Tony cały podrozdział poświęca na dietę rozdzielną. 
   Prof. Pilzer w swojej książce "The Wellness Rewolution" napisał:3 „Aż do niedawna wiele produktów i usług zdrowego stylu życia było dostępne tylko dla bogatych. Po raz pierwszy uświadomiłem sobie ich istnienie, kiedy budowaliśmy nasz rodzinny dom przy plaży w Pacyfic Palisades w Kaliforni; zauważyłem wtedy, w jaki sposób moi bogaci sąsiedzi (same znakomitości) podchodzili do spraw odżywiania się i zdrowia.” oraz „ … przekonałem się, że podczas wyjazdów poza moją zamożną wspólnotę lokalną, trudno mi znaleźć wiele potrzebnych produktów i usług... ” 
   W naszym kraju dopiero jednostki patrzą na zdrowie przez pryzmat swoich działań i ich konsekwencji dla organizmu. Większość społeczeństwa podąża, a właściwie zjeżdża po pochylni w dół.  Czekają na chorobę, idą do lekarza, zażywają leki i w aspekcie krótkoterminowym usuwają chorobę, Patrząc z punktu widzenia efektu kumulacji, ich stan zdrowia pogarsza się tylko nie widać efektów od razu. Efekt przyjdzie z czasem i często w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto już dziś zadbać o nasz organizm i obrócić efekt kumulacji na swoją korzyść. Zacznij stosować dietę rozdzielną, a sam zdziwisz się jak szybko będzie poprawiało się Twoje zdrowie... :)

1 Maksimum osiągnięć Muza SA 2000 s 25
2 A. Robins, Nasza moc bez granic, Medium 1996, s 187

3 Wyd Medium 2005 s. 22

2 komentarze: