poniedziałek, 14 listopada 2016

Rola diety w leczeniu

Zapraszam do ostatniego nr Moda & Styl:

Strona 186-187

     W którym poruszam temat roli diety w leczeniu, na przykładzie historii poszukiwań lekarstwa na szkorbut. Lekarstwa, jedynego lekarstwa, którym okazała się dieta. Dieta bogata w owoce i warzywa bogate w witaminę C.
     Dzięki temu można lepiej zrozumieć, że do właściwego funkcjonowania organizmu potrzebne są odpowiednie związki chemiczne = witaminy i mikroelementy.
    Daje to do myślenia jakie właściwe reakcje chemiczne zachodzą w układzie pokarmowym, kiedy stosuje się DIETĘ ROZDZIELNĄ i jaka lawina niepożądanych reakcji chemicznych zaczyna zasypywać nasz organizm i to nie tylko sam układ pokarmowy, same jelita, a również inne organy, mięśnie i mózg kiedy nie właściwie łączymy pokarmy, czyli np. białka z węglowodanami.

Jako pasjonat i kapitan żeglarstwa poruszam ten temat podając historie szkorbutu na morzach i oceanach świata. Prześledziłem zjawiska choroby, jej usunięcia i podejścia świata medycznego na przestrzeni pięciu wieków. Zapewniam, że jest to fascynująca lektura dla wszystkich interesujących się zdrowiem lub żeglarstwem...

Strona 186-187

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz