wtorek, 18 października 2022

Przepis na nalewkę z owoców dzikiej róży


Domowa nalewka z dzikiej róży.

 
    Dzika róża, to nasza rodzima roślina o fenomenalnych możliwościach pro zdrowotnych, a nawet leczniczych. 

👉Jak zrobić nalewkę z owoców dzikiej róży❓

   Zrobienie nalewki jest proste i wymaga tylko rozłożenia tej pracy jak każdej nalewki na 2 lub 3 etapy. Jeśli nawet nie ma trzeciego etapu, to można uznać że 3 etap to degustacja... 
   Zapraszamy na przepis na nalewkę z dzikiej róży.

Link do filmu z przepisem
 

 Składniki:
  • 1 kg owoców dzikiej róży
  • 1 l wódki 40%
  • 400g cukru
Przygotowanie:
    Owoce dzikiej róży zbieramy od września do pierwszych przymrozków. Jeśli zbieramy owoce przed przymrozkami, to należy je wcześniej przemrozić w zamrażarce przez 2-3 dni (pozwoli nam to na wydobycie cukru i pozbycie się goryczki). Przed zamrożeniem owoców nie myjemy, usuwamy tylko szypułkę gdzie był kwiat (delikatnie odcinamy za pomocą nożyka).
   Przemrożone owoce wysypujemy na sitko i kilkakrotnie przepłukujemy wodą aby pozbyć się nieczystości. Zostawiamy na sitku na jakiś czas aby się osuszyły, a następnie wkładamy do szklanego słoja (pojemność ok. 3 litry), który wcześniej myjemy i wyparzamy. Owoce w słoju dociskamy za pomocą tłuczka (ale nie robimy z nich miazgi), w ten sposób alkohol łatwiej będzie mógł się dostać i wydobyć smak i aromat, ułatwimy macerację.
 Wlewamy wódkę, zakręcamy szczelnie nakrętką i kołyszemy słojem.
Słój odstawiamy na 2 tygodnie w ciemne i ciepłe miejsce. Codziennie kołyszemy słojem.
 
  Po dwóch tygodniach do słoja wsypujemy cukier, zakręcamy i odstawiamy (w ciepłe i ciemne miejsce) na kolejne 2 tygodnie. Pamiętając aby codziennie zakołysać słojem. 
   Zawartość słoja przekładamy na drobne sitko umieszczone nad dużą miską. Przecedzamy, wyciskając jak najwięcej soku z owoców dzikiej róży. Wlewamy do słoja, zakręcamy i odstawiamy w ciemne miejsce na minimum 3-4 miesiące (można dłużej), aby nalewka się macerowała.
 
   Po tym czasie nalewkę przelewamy przez gazę lub bardzo drobne sitko, aby pozbyć się włosków i nalewka nie była mętna. Rozlewamy do butelek i możemy przystąpić do degustacji.
 

Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz