czwartek, 9 marca 2017

Dieta Rozdzielna dla WEGAN i WEGETARIAN

     Od dawna w wielu rozmowach ze znajomymi wegetarianami i weganami poruszałem temat diety rozdzielnej jako formy układania posiłków pod ich styl jedzenia, styl życia. Niestety nie dochodziło do żadnych konkluzji. Jak się jednak okazało po jakimś czasie zaczęły do nas docierać informacje i zapytania od czytelników bloga. Pojawiły się osoby, które stwierdziły, że mamy za mało przepisów np. dla wegan, że znaleźli tylko trzy. Pojawił się problem, pojawiło się wyzwanie, a w naszej kuchni pojawiły się nowe składniki by próbować, kombinować, eksperymentować, a potem dzielić się z Wami.
     Trochę to jednak potrwa, bo musimy z tym tematem się obyć.
     Dodam też, że przydałoby się jakieś wsparcie z waszej strony. Jeśli ktoś ma jakieś ulubione przepisy to z chęcią poczytamy i jeśli będą zgodne z dietą to opublikujemy. A jak znam Agnieszkę to pewnie jeszcze coś pokombinuje, podrasuje, ulepszy i wyjdzie nowy przepis. Jeśli coś nie będzie zgodne z dietą rozdzielną to postaramy się dokonać adaptacji.
     Oczywiście jeśli są osoby, które stosują jakieś inne diety, które rozumiemy jako STYL ŻYCIA, np. dieta Paleo, to również czekamy na kontakt.
     Piszemy tego bloga by dzielić się doświadczeniami i pomagać każdemu w poprawie swojego zdrowia.

2 komentarze:

  1. Witamy serdecznie, świetny blog :) Dzieki Państwu zaczynamy zmieniac styl odzywiania naszej rodziny. Powoli także rezygnujemy z mięsa lecz obawiamy się o niedobory białka jako, że oboje trenujemy. Może jakieś przepisy dla sportowców wegetarian ? :) Można jeszcze dodać przepisy kuchni chińskiej i tajskiej:) Jeżeli takie dania już są na blogu to proszę wybaczyć, jeszcze nie przejzelismy wszystkiego. Pozdrawiamy !!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są już przepisy wegetariańskie i będzie więcej przepisów wegetariańskich bo też zmierzam krok po kroku w kierunku wegetarianizmu i Aga ma wyzwanie jak temu sprostać, tak by zapewniać mi odpowiednią ilość białka bo też trenuje... :)

      Usuń