niedziela, 26 lutego 2017

Wiarygodność lekarza

Niedawno miałem okazję wpaść na ciekawe badania dotyczące wiarygodności w różnych dyscyplinach i zawodach. Według tych badań okazało się, że studenci oszukują by uzyskać lepsze oceny. W pierwszej trójce znaleźliśmy perełki:
Miejsce:

  1.  studenci kierunków biznesowych - 75%
  2.  studenci kierunków medycznych - 63%
  3.  ...
Zatrzymajmy się na miejscu nr. 2 bo piszemy o zdrowiu, chociaż medycyna zachodnia przypomina raczej branże chorób.


    Ponieważ, co jakiś czas mam okazję spotykać się i wysłuchać mądrych lekarzy, to dowiaduje się różnych ciekawostek. Hitem ostatniego spotkania to informacja, że pewna pani dr. leczy skutki uboczne lekarstw. Od 15 lat miałem okazję poznawać lekarzy z Polski, wschodu i zachodu, którzy dostrzegają jakie spustoszenie czynią lekarstwa z apteki w organizmie człowieka. Co bardziej wartościowe to fakt, że szukają rozwiązań poza apteką. Wspomniana wcześniej pani dr. specjalizuje się w alergologii. Zanim podejmie leczenie alergii, zaczyna od wyleczenia skutków ubocznych lekarstw stosowanych w przeszłości przy okazji innych chorób... i to często pomaga, zamiast np. odczulania.
     To zjawisko pokazuje, że tak naprawdę człowiek po chorobie i zastosowaniu leków  nie wychodzi na prostą, nie ląduje na pozycji "0" tylko gdzieś na MINUSIE. Grypa, infekcja, antybiotyk i nie jesteśmy już tak zdrowi jak przed chorobą...  Potem powtórka, i tak wkoło aż zaczyna brakować energii, wigoru, uśmiechu, nie wiemy co się dzieje bo jeszcze nic nie widać... i "WOW!!!"  Pojawia się dolegliwość, choroba przewlekła... potem często kolejna i kolejna...

To czym my się zajmujemy to branża zdrowia: poprawić stan zdrowia lub odzyskać utracone zdrowie na skutek nie świadomego życia... Często jest to również wyprowadzenia ze stanu chorobowego i to często ze stanu przewlekłego.


Jak już ok. 100 lat temu udowodnił dr. Hay na sobie i kilku tysiącach przypadków w prowadzonej przez niego klinice, zdrowie można odzyskać dzięki diecie, precyzując, dzięki DIECIE ROZDZIELNEJ!
Zwrócę uwagę i przypomnę to co już pisałem, że przez słowo dieta rozumiem styl życia, a nie czasową zmianę menu by schudnąć na krótko np. na wesele, a potem przytyć i wrócić do stanu z przed odchudzania. Ups! Nie do końca tak! Do stanu zdrowia pogorszonego o skutki uboczne katowania organizmu jakimś czyimś wymysłem... :) Ostatnio kolega przyznał mi się, że po jednej takiej opcji, po 2 tyg stosowania wylądował w szpitalu...
Nie całe 2 lata temu na pewnej prelekcji dowiedziałem się, że wiele kultur żyje według diety rozdzielnej. Można przypuszczać, że na świecie ok 1 mld ludzi, stosuje dietę rozdzielną, i co? I są zdrowi!
    Coraz częściej dowiaduje się, że trafiają do nas ludzie z polecenia lekarzy. Sam bywając na wizytach z dziećmi u różnych specjalistów na badaniech kontrolnych lub spotykając lekarzy i farmaceutów obserwuje zainteresowanie dietą rozdzielną. Rzucam temat, że stosuje dietę rozdzielną i czekam na reakcje... A jak powiem, że prowadzimy bloga o diecie rozdzielnej, to... zaczynają się pytania! Cóż się dziwić lekarze sami wiedzą, że za 2 lata antybiotyki przestaną działać!  I co wtedy? Słyszałem to już kilka razy, a ostatni raz od chirurga, który wyrywał mi ósemkę...
    Mądrzy lekarze zdają sobie sprawę z wielu zagrożeń leków i antybiotyków, i już dziś szukają rozwiązań na przyszłość. Znam też przypadki "na dziś" gdy lekarz ok. 50 lat ma syna i wnuka. Przychodzi syn do ojca (dziadka) i prosi o pomoc bo wnuczek chory... a po jakimś czasie dziadek rozkłada ręce, nie potrafi pomóc i zaczynają się poszukiwania... Znam też osobiście  przypadek, pani dr o kilku specjalizacjach w tym dr z farmakologii, by wyleczyć córkę zmieniła dietę, zastosowala zioła, a terapia zaczęła dawać skutki gdy odstawiła antybiotyki...
    Dziś to fenomen, a niedługo może być to standardem...
Wracając do wiarygodności lekarzy... jak widać można trafić na leserów już od czasów studiów, jak i lekarzy zgłębiających wiedzę nawet po studiach... :)
Oby ten trend rozwijał się, a nie zanikał... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz