poniedziałek, 5 czerwca 2017

Dieta rozdzielna jako profilaktyka

     Wiele ludzi czeka na choroby by potem udać się do lekarza, dostać receptę, wykupić leki i się "leczyć". Jak leki usuną objawy to fantastycznie, jak nie to problem. Nie wspominając o tym jakie spustoszenie zrobią w organizmie oraz, które kolejne organy popsują lub zdestabilizują inne funkcje naszych układów.
     Zdarza się tak, że jak terapie nie pomagają mądrzy lekarze zalecają np. DIETĘ ROZDZIELNĄ. W końcu dietę rozdzielną przywrócił do użytku i doprecyzował zasady nie kto inny jak LEKARZ - dr Hay. W ten sposób wiele osób trafiło na naszego fejsa i dotarło do bloga.
     Niestety w tym przypadku mamy do czynienia z leczeniem dzięki diecie rozdzielnej!
     Na szczęście coraz więcej osób che zdrowo żyć, zastanawia się co robić, co jeść, jakie suplementy stosować, a profilaktyka dawno wyszła poza obszar mycia zębów! Osobiście  nie mam w tym momencie co leczyć u siebie nawet przestałem chorować w okresie zimowym - mam już za sobą dwie zimy z rzędu gdzie się nie rozchorowałem i nie wylądowałem u lekarza, ani nie zażyłem żadnego antybiotyku. Owszem były momenty kiedy coś mnie atakowało. Wtedy wystarczyło wrzucić na luz, trochę relaxu, trochę odpoczynku, dzień albo dwa i organizm sam się mobilizował i kierował środki i energię do walki z intruzami.

PROFILAKTYKA
     Widząc takie efekty na przestrzeni ponad 11 lat stosowania diety rozdzielnej, można mówić już o profilaktyce. Stosuję ją i wszystkim zalecam stosowanie jej jako profilaktyki. Oczywiście po okresie wyleczenia się z różnych dolegliwości, na które często nie działają inne terapie, a DIETA ROZDZIELNA SOBIE RADZI. Wiele czynności w życiu może mieć znaczenie profilaktyczne. Np. uprawianie sportu; bieganie; jazda na rowerze; siłownia... działa profilaktycznie np. na różne choroby serca. Dieta rozdzielna ma znacznie większe spektrum działania.
Zapobiega:
 • chorobom układu pokarmowego: refluks, wrzody, niestrawność, nieszczelność jelit,
 • alergiom - minimalizuje ilość alergenów,
 • problemom nowotworowym - niweluje metabolity bakterii gnilnych, które odpowiadają za 60% typów raka,
 • nadwadze, otyłości,
 • niewydolności wątroby i wszelkim dolegliwością - łącznie z cukrzycą,
 • chronicznemu przemęczeniu, ospałości
 • ...
Wspomaga:

 • regeneracje organizmu
 • skupienie, koncentracje - procesy myślowe
 • wchłanianie się suplementów
 • leczenie
     Można byłoby wymieniać dużo różnych aspektów gdzie dieta rozdzielna ma swoje zastosowanie. W ostatnią sobotę miałem okazję uczestniczyć w konferencji gdzie lekarz chorób wewnętrznych i dr farmakologii opisywała relację pomiędzy jelitami, gdzie wchłania się pokarm i wątrobą, która filtruje wszystkie toksyny wchłonięte z jelit. To otworzyło mi oczy, że łączenie białek z węglowodanami nie tylko niszczy jelita, ale również wątrobę. Dzięki tej informacji można lepiej zrozumieć proces chronicznego przemęczenia, na który cierpi większość społeczeństwa. Upraszczając temat: zatoksycznienie organizmu wynikające z procesów gnilnych w jelitach (białka + węglowodany) jest tak wysokie, że wątroba sobie z tym nie radzi. Efektem tego jest chroniczne przemęczenie. Można porównać chroniczne przemęczenie z rodzajem kaca.

     Ktoś miał kaca? Lubicie go? Chcielibyście żyć na co dzień na kacu?
Jeśli nie to pomyślcie o wdrożeniu i stosowaniu diety rozdzielnej jako nowego stylu życia, by pozbyć się tego innego kaca, czyli przemęczenia... :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz