poniedziałek, 12 września 2016

Oczyszczanie organizmu - Woda

Woda w tropikach

Nasz organizm w znacznej większości zbudowany jest z wody. Jak uczyli nas w szkole podstawowej w 75% jesteśmy z wody, noworodek w 80%, a dorosły człowiek do 70%. Tracimy wodę i uzupełniamy, jednak temat właściwego spożywania wody jest poważnie zaniedbywany. W środowiskach ludzi zainteresowanych własnym zdrowiem nie jest tematem tabu ani czymś dziwnym. Jako kapitan żeglujący na morzu śródziemnym, na początku każdego rejsu musiałem w ramach szkolenia instruować o konieczności spożywania wody... A podczas rejsu przypominać o piciu wody niegazowanej. Zazwyczaj prawie zawsze jak nie od razu to później znalazł się oponent lub cała grupa i kończyło się filozoficznymi  dyskusjami i miałem kolejną prelekcję by przekonać kogoś lub grupę do profilaktycznego spożywania wody i zrezygnowania potencjalnych planów odwodnienia i korzystania z pomocy medycznej.
   W naszej szerokości geograficznej ktoś kto będzie pił za mało wody nie skończy u lekarza w przeciągu tygodnia, zajmie mu to lata i w końcu wyląduje schorowany przez nie usuwane systematycznie zanieczyszczenia w organizmie... 
   Dieta rozdzielna bazuje na dbaniu o czystość wewnętrzną człowieka, dlatego istotnym elementem, który poruszają różni eksperci jest picie wody. Również i my w najbliższych dniach opublikujemy artykuł dotyczący wpływu wody na nasze zdrowie i to w naszej szerokości geograficznej.
A wybierającym się na wrześniowe urlopy polecam codziennie wypić 3 l niegazowanej wody, aby wczasy były udane... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz