poniedziałek, 10 października 2016

Dieta rozdzielna rozwiązaniem na raka.

Nowotwory

   Kilka dni temu miałem okazję uczestniczyć w konferencji dotyczącej zdrowia. To co mnie zaskoczyło to dane statystyczne, które przedstawił jeden z prelegentów, a dokładniej dotyczące przyczyn powstawania raka. 

"Za pojawienie się 60% typów nowotworów odpowiadają bakterie gnilne."

Co to oznacza? Wystarczy spojrzeć na statystyki zachorowań na raka np. w Polsce i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Zachorowalność na nowotwory złośliwe ogółem w Polsce w latach 1980-2013 >>>

  Nie ma niestety badań dotyczących wpływu diety rozdzielnej na leczenie raka, możemy jednak trochę pospekulować.
  Głównym motywem diety rozdzielnej jest dbanie o właściwe procesy w układzie trawiennym. Właściwe łączenie pokarmów, które zapobiegnie przede wszystkim procesom gnilnym w naszych jelitach, a często już początkowym reakcjom w żołądku. 
Przyjrzyjmy się pewnym obliczeniom:

156 487 x 60% = 93 892

liczba zachorowań pomnożona przez współczynnik daje wynik prawie 94 tys zachorowań na raka u podłoża, którego znajdują się bakterie gnilne. 
Dane z roku 2013 pokazują, że liczba zbliża się prawie do 100 tys. Dane z przyrostu zachorowań z ostatnich okresów to ok. 11% z 2005 do 2010 roku i tyle samo już tylko w 3 lata z 2010 do 2013 roku. Jeśli taka statystyka by się utrzymała to w roku 2016  możemy spodziewać się ponad 174 tys. zachorowań na nowotwory.
To skłania do następnej kalkulacji:

174 214 x 60% = 104 528

Jeśli ten artykuł przeczytał by, któryś z moich wykładowców statystyki, ekonometrii czy innych podobnych przedmiotów, które musiałem zaliczać na studiach to zauważyłby tu pewne uproszczenie tematu. Jeśli przeczytałby to inny naukowiec to pewnie też widziałby tu niedociągnięcia.

Publikując ten post chciałbym jednak zainspirować naukowców do badań, a zwykłych ludzi (takich jak ja) do refleksji. Do przemyślenia, że może przyczyna zachorowań na raka leży na naszym talerzu przynajmniej 3 razy dziennie.

Tylko w tym roku w Polsce zachoruje na nowotwory ponad 
100 tys ludzi 
i tylko w tej dekadzie w Polsce zachoruje na nowotwory ponad
1 milion ludzi 
bo nie dba o właściwe odżywianie, 
bo nie stosuje diety rozdzielnej.


Źródła: 
www.onkologia.org.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz