środa, 9 listopada 2022

Przepis na bułeczki z borówkami

Drożdżówki z borówkami


    Od razu powiem, że poprosiłem o dokładkę! Niedziela, to dzień lajtowy i można sobie dogodzić, robiąc np. pyszny deser do kawki. Agnieszka postanowiła upiec bułeczki drożdżowe z borówkami.  
   Nie mam pojęcia skąd wytrzasnęła borówki i nie będę wnikał... Przy okazji robienia deseru nagraliśmy dla Was przepis. 

👉Jak zrobić bułeczki drożdżowe z borówkami i kruszonką❓ 

👉Jak zrobić DROŻDŻÓWKI z borówkami❓ 

    Bułeczki drożdżowe z kruszonką można zrobić na 2 sposoby tak jak jagodzianki, czyli schowane w środku i tak jak te bułeczki z borówkami, które pozostaną na wierzchu posypane jedynie kruszonką.
    Zapraszamy na przepis na BUŁECZKI drożdżowe z BORÓWKAMI.
 


Link do filmu z przepisem
 

 


Składniki:
  • 400g mąki
  • 40g masła
  • 20g drożdży
  • ok. 250ml słodkiej letniej śmietanki (wystarczy 12%)
  • 3 łyżki cukru (można dodać więcej)
  • ok. 250g borówek
Przygotowanie:
    Drożdże i cukier rozpuszczamy w niewielkiej ilości letniej śmietanki. Następnie dodajemy mąkę i małymi porcjami wlewając śmietankę zaczynamy wyrabiać ciasto. Do wyrobionego ciasta na samym końcu wlewamy roztopione i przestudzone masło i wyrabiamy do momentu aż wchłonie cały tłuszcz i będzie odchodzić od ręki. Miskę z ciastem przykrywamy ściereczką i zostawiamy do wyrośnięcia, czyli podwojenia swojej objętości.
   Wyrośnięte ciasto przekładamy na podsypany mąką blat i zagniatamy. Ciasto dzielimy na 9 części. Z każdego kawałka robimy kulkę, którą spłaszczamy na placek o grubości ok. 1cm i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia (zachowując odstępy, bo ciasto będzie rosło), a następnie zostawiamy na 15 minut lub dłużej do ponownego wyrośnięcia. 
   Gdy placki wyrosną dnem szklanki wyciskamy dołeczek. W każdy dołeczek układamy borówki i posypujemy kruszonką. Boki ciasta smarujemy śmietanką.
   Gotowe bułeczki pieczemy w nagrzanym do 180 stopni (góra-dół) piekarniku przez 25 minut lub dłużej, aż będą rumiane. Upieczone bułeczki wyjmujemy z piekarnika i zostawiamy do wystudzenia. 

   Przepis na kruszonkę w linku: 


Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz