czwartek, 16 lutego 2023

Przepis na pączki z marmoladą różaną


Pączki z nadzieniem

   Tłusty Czwartek to święto pączka pączka który może być sam w sobie pączkiem albo pączkiem nadzianym to wszystko kwestia jak chcecie. 

👉Jak zrobić pączki nadziewane marmoladą różaną❓

   Jak zrobić pączki nadziewane zaprezentuję Wam Agnieszka. Udało mi się w końcu namówić Agę aby zaprezentowała jak zrobić nadziewane pączki? Jak nadziewać pączki? Prosta sprawa jeśli wie się jak to zrobić. 
   Zapraszamy na przepis na pączki na tłusty czwartek.
 

Link do filmu z przepisem
Jak zrobić pączki nadziewane? - Przepis na pączki z marmoladą i kandyzowaną skórką pomarańczową.
 




Składniki:
  • 0,5kg mąki
  • 25g drożdży
  • 250ml letniej słodkiej śmietanki (użyłam 12%)
  • 45ml spirytusu/wódki
  • 1 łyżka cukru
  • esencja waniliowa lub cukier waniliowy 
  • 70g masła
  • marmolada
Przygotowanie:
   Drożdże rozpuszczamy w odrobinie śmietanki z dodatkiem cukru. Wsypujemy mąkę, dodajemy esencję waniliową, alkohol i wlewając partiami śmietankę zaczynamy wyrabiać ciasto. Pod koniec wyrabiania dodajemy rozpuszczone i przestudzone masło. Ciasto wyrabiamy do momentu aż będzie elastyczne, gładkie i odchodzić od ręki. Przykrywamy ściereczką i zostawiamy do wyrośnięcia (do podwojenia swojej objętości).
   Jak ciasto wyrośnie, przekładamy na blat podsypany mąką. Zgniatamy w kulkę i wałkujemy na placek o grubości ok. 1,5-2cm.
   Szklanką wykrawamy z ciasta krążki, a następnie na każdym kładziemy łyżeczkę marmolady i dokładnie zlepiamy (żeby marmolada podczas smażenia nie wypłynęła). 
Zostawiamy pączki do podrośnięcia. Gdy podrosną smażymy na rozgrzanym tłuszczu. Tłuszcz rozgrzewamy do temperatury 175 stopni. W tej temperaturze pączki się pięknie smażą, nie są spalone i nie są surowe w środku. Jeśli nie mamy termometru, to kawałkiem ciasta sprawdzamy, czy tłuszcz jest odpowiednio rozgrzany. Gdy wrzucony kawałek ciasta od razu wypływa, to znaczy że tłuszcz jest dobrze rozgrzany.
   Pączki smażymy z dwóch stron na rumiany kolor. Po usmażeniu pączki możemy polać lukrem lub posypać pudrem i gotowe.
   Aby zrobić lukier potrzebujemy ksylitol/erytrytol zmielony na puder i sok z cytryny. Do pudru wlewamy po troszku sok z cytryny i dokładnie mieszamy (rozcieramy) aby nie było grudek. Soku z cytryny wlewamy tyle, jakiej gęstości chcemy uzyskać lukier. Gęstszy lukier szybciej będzie nam zastygał, rzadszy będzie potrzebował więcej czasu aby zastygnąć. Lukier polewamy na wystudzone pączki, na ciepłych będzie nam spływał.
 

Smacznego :) 

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube:
www.youtube.com/c/DietaRozdzielna

ZaSubskrybuj😀❗ i daj łapkę w górę👍 😁❗


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz